На 24 ноември младежката ни организация Младите спасяват организира специално обучение на тема „Правата на студентите в университета и живота“. Събитието е насочено към всички студенти, които искат да научат повече за своите права и възможности.
В последните години студентите в София се сблъскват с редица проблеми – от труден достъп до административни услуги, през остарели общежития, до липса на информация за техните академични и социални права. Именно затова Младите спасяват поставят акцент върху една тема, която често остава пренебрегната, но е ключова за студента в големия град.
Обучението ще запознае участниците с трудовите права за младежи и студенти – договори, отпуск, работно време и заплащане – както и начини да се предпазим от експлоатация на труда, включително най-честите нарушения и правилните реакции при тях. Ще се обясни кои документи трябва да се подписват и какво е добре да се избягва, ще се изясни разликата между трудов и граждански договор, както и къде и как може да се търси помощ при нарушени права.
София е дом на над 100 000 студенти – активни, работещи и учещи млади хора, които са живата енергия на града. Но без информираност и реални механизми за защита на техните права, градът губи потенциал. Инициативи като тази целят именно да създадат по-силна студентска общност, която знае как да защити интересите си.
Очакваме ви на 24 ноември от 18 ч. в SOHO, ул. Искър 4.

